Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Co to je premenstruační syndrom a jak se projevuje?

Premenstruační syndrom není radno podceňovat. Podle průzkumů má příznaky premenstruačního syndromu až 80 %, které jsou doposud v reprodukčním věku. Pravidelně se s ním potýká až 25 % těchto žen.

Co to vůbec premenstruační syndrom, zkráceně PMS, je?

Jedná se vlastně o příznaky a projevy období, které nastává po ovulaci. Mezi ovulací a začátkem menstruace mohou nastat různé tělesné a psychické obtíže, které nazývá premenstruačním syndromem. Někdy jsou jeho projevy téměř nezaznamenatelné, jindy dokážou ženu opravdu hodně potrápit. Projevy většinou vymizí, jakmile začne menstruace.

Pojďme se podívat, jaké příznaky to mohou být.

Úzkosti a depresivní stavy

Těmito příznaky jsou ohroženy především ženy, které i mimo PMS trpí psychickými obtížemi, případně se s nějakou psychickou poruchou léčí. PMS může jejich stavy ještě zhoršit. Ale výskyt úzkostí není výjimkou v tomto období ani u žen, které jinak na tyto obtíže netrpí.

deprese

Náladovost

Další psychickou změnou, která běžně přichází s nástupem premenstruačního syndromu, je náladovost. Ženy bývají roztěkané a nedokáží dobře kontrolovat své emoce a nálady. Z pocitu štěstí a spokojenosti najednou propadnou zlosti až agresi, která může končit hlubokým smutkem a pláčem. Intenzita takové náladovosti je různá.

Zadržování vody

Jeden z nejčastějších příznaků premenstruačního syndromu, který většina žen nenávidí. Jejich těla začínají zadržovat vodu, což se odrazí na jejich váze. Není nic neobvyklého, že ženy najednou váží i o dvě kila méně. Mohou mít oteklé nohy, prsty a nadmuté břicho. Na tyto příznaky pomáhá pohyb nebo třeba čaj na odvodnění.

čaj

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou taktéž častým příznakem PMS. Intenzita je různá, někdy to jsou bolesti, které téměř žena nezaznamená, někdy jsou natolik silné, že je ženy přirovnávají k migrénám. Na takové bolesti hlavy pomáhá zejména ticho, klid a pomáhají také obvyklé léky proti bolesti, například Ibobrufen.