Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Ekonomika

Když soukromníkům chybí peníze

Soukromé podnikání slouží pochopitelně k tomu, aby se jím vydělávaly peníze. Jenže to neznamená, že mají všichni soukromí podnikatelé to štěstí, že jim to přináší žádoucí zisky. Nejednou je bohužel dokonce i pravý opak pravdou – nejednou je takové podnikání třeba i přímo ztrátové. A to ho pak činí škodícím a nikoliv přínosným. Protože co znamená podnikání, které je v mínusu? Vlastně jedině to, že do něj musí podnikatel peníze vkládat, namísto aby je z tohoto získával. A k tomu podnikání neslouží.

dánské koruny

A když je nějaký ten byznys ztrátový, ale podnikatel, který ho provozuje, se ho přesto nechce vzdát? Pak je tu vlastně jediná možnost, jak se to dá řešit. Lze si někde vzít půjčku a díky té současně přečkat bez úhony těžké časy a také ji investovat do nezbytných změn, jež nastartují novou prosperitu.

Jenže mnozí z podnikatelů, kteří se o toto řešení pokusili, selhali už při žádání o nějakou tu podnikatelskou půjčku. Takoví podnikatelé třeba zamířili do banky, a už i jenom toto jejich rozhodnutí mohlo být chybou. Protože se v bankách obvykle nepůjčuje těm, u nichž není jistota vrácení půjčených peněz. A právě podnikatelé ve finančních nesnázích jsou těmi, kdo nevzbuzují dostatečnou důvěru. Zejména když mají navíc i negativní záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobně. A tak tito třeba požádali o bankovní půjčku, ale nedostali ji.

argentinské peníze

A co dělat v případě, že někdo z podnikatelů podobně neuspěje? Pak takovým zájemcům o půjčku pomůže nebankovní hypotéka, jejíž největší předností je právě to, že je dostupná i lidem s potížemi. Tady se totiž ručí za splácení zástavou nemovitosti, a kdo tuto nabídne, obvykle bez problémů uspěje. Jinak je tomu jedině v případě těch, kdo už zjevně nejsou schopni splácet a jsou tak ztraceni.

Většina podnikatelů tedy má kde peníze sehnat. A to je může zachránit v těžkých časech.