Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Ekonomika

Od koho si lze půjčit?

Někdo potřebuje peníze na své živobytí, někdo na své soukromé podnikání. Ale každý z nás na něco peníze potřebuje. A měl by si je tedy vydělat. Ovšem potíž je v tom, že si je leckdo leckdy vydělat nezvládne. A to ani tehdy, když se maximálně snaží. Možnosti výdělku nejsou nejednou takové, jaké bychom si je my lidé představovali, a když potom naše výdaje převýší naše příjmy, je zle.

Ovšem tímto konstatováním nelze skončit. Je třeba také hledat a nakonec najít nějaké vhodné řešení. A tím je někdy bohužel jenom půjčka.

peníze Chile

Proč říkám, že bohužel? To je přece jasné. Zatímco s penězi, které si člověk vydělá, si dotyčný může dělat, co se mu zlíbí, půjčené peníze se musí podle smlouvy tu u dříve a tu později splatit, a navíc se tu obvykle přidávají i poplatky a úroky, což činí půjčky ne zase až tak dokonalým řešením.

Jenže někdy to prostě bez půjček nejde. A pak už zbývá vlastně jen jediné – hledat tak dlouho, až člověk objeví nabídku, která mu aspoň jakž takž vyhovuje, která je finančně únosná a také zvladatelná.

peníze polské

Takové hledání ale v nejednom případě není prosté. A to kvůli podmínkám, jež poskytovatelé půjček na žadatele nejednou kladou. Ne každý, kdo potřebuje půjčku, má totiž dost vysoké příjmy a čisté registry dlužníků, tedy to, co se obvykle požaduje v bankách. A když někdo není v tomto dokonalý, musí shánět peníze jinde. Vesměs u nebankovní společnosti, kde americká nebankovní hypotéka právě nedostatky v příjmech a registrech dlužníků značnou měrou toleruje. Protože tady se za půjčené peníze především ručí zástavou nemovitosti.

A co to znamená? Přece to, že kdo má nějaký nemovitý majetek, může ho nabídnout jako záruku a pak už dostane nebankovní hypotéku rychle, spolehlivě a samozřejmě i výhodně. Tedy tak, že by sotva někde našel nějakou vhodnější pomoc.

A kvůli tomu se nesmí na nebankovní hypotéky zapomínat.