Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Ekonomika

Finance a dům

Vždycky jsem si přála mít skvělé vlastní bydlení. Přála jsem si, abych už konečně měla svůj vysněný velký dům. Protože celý život jsem vyrůstala v malém bytě, ale můj sen byl, že budu mít velký dům se zahradou, a to bylo hlavně kvůli tomu, protože moje sestřenice měla právě opravdu obrovský dům, kde měla velký bazén a taky mnoho dětských prolézaček houpaček. A řekněte mi, které dítě by tohle všechno nechtělo? Je totiž opravdu mnoho způsobů, jak zabavit dítě, aby bylo spokojené. A mně ke spokojenosti opravdu chyběla velká zahrada a houpačka.

Hledejte pořádně hypotéku.

Jenomže sice chápu, že moje rodiče za to vůbec nemohli. Naše rodina bohužel nebyla tak bohatá, jak bych si přála. A všichni víme, že peníze opravdu dělají divy. Protože když člověk má peníze, může se toho více pořídit, a to včetně velkého domu. Taky by si potom mohl pořídit hypotéku na dům. A například americká hypotéka je opravdu kvalitní, protože má veliké předpoklady pro to, že si je zákazníci budou brát. A zjistila jsem, že americká hypotéka je velice oblíbený druh hypotéky, který se velice často využívá.

Hypotéka nemusí být drahá.

A za americkou hypotéku si můžete třeba koupit například svůj vysněný dům se zahradou a bazénem, přesně tak jako já. A proto, když jsme se s přítelem po pěti letech rozhodovali, jestli půjdeme do nájmu nebo si vezme americkou hypotéku na dům, tak bylo rozhodnuto. Vezmeme si americkou hypotéku, protože nám to přijde velice výhodné a každý si to jenom chválí. Takže jsme dali na přátelé a známí a řekli jsme si, když americká hypotéka je tak výhodná, tak si ji vezmeme taky. A vy byste si vzali americkou hypotéku? Nebo dáváte přednost nájmu? Vím, že všechno má své plusy a mínusy, ale chce taky u toho dobře přemýšlet. Myslím si, že pokud si vezmete americkou hypotéku, tak jistě nebudete litovat. Získáte prima peníze, za které si splníte sen o bydlení.