Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Business

Vyhněte se při stěhování úrazům

Pády ze štaflí

Balení věcí do krabic před stěhováním vás někdy donutí vstoupit na vrchol štaflí a sundávat předměty z horních regálů úložného prostoru, a pokud tyto činnosti neprovádíte často, zajistěte si pro jistotu někoho k ruce, aby vám štafle podržel a případně vás jistil, kdybyste ztratili rovnováhu. I pády z malé výšky půl druhého metru mohou být smrtelné!

kartonové krabice

Demontáž nábytku

Když rozebíráte noční stolek nebo komodu, většinou se vám to podaří bez úrazu či poškození jednotlivých nábytkových dílů. Ale pozor na velké skříně, postele, psací stoly, kuchyňské sestavy a vestavěné skříně na míru. Toto raději svěřte stěhovací firmě, která tyto práce zajišťuje již mnoho let.

Těžká břemena na schodech

Pokud nejste zrovna špičkový kulturista, zápasník či vzpěrač, raději si nechte své snahy o sportovní výkony do posilovny, kde je sportovní náčiní zabezpečené, a kde je riziko úrazů minimální, zvláště pod dohledem trenéra. Stěhování starožitného nábytku, klavírů, trezorů, velkých křišťálových lustrů, koberců a automatických praček raději nechte na profesionálech stěhování v Praze 11.

krabice na stěhování

Přetažení není nic neobvyklého

Že je stěhování nesmírně náročné po stránce fyzické, ale zejména že jde o nápor na psychiku, je jasné snad každému. Ne všichni si však tento fakt připouští a pustí se do práce s velkým nasazením. Málo spí, mnoho hodin tráví balením věcí a v případě svépomocné akce i přemísťováním. Pak přijde na řadu vybalování a úklid a najednou se může stát, že vám dojdou síly. Může to mít i docela dramatický průběh spojený s vyčerpáním zásob hořčíku, s přetížením nadledvinek v důsledku stresu a celkovou ztrátou energie kvůli nedostatečné regeneraci a spánku. Pamatujte na to a raději si pracovní činnost rozložte do delšího časového úseku, který proložíte častým odpočinkem. A spěte každý den alespoň osm hodin v kuse!