Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Business

Administrativa v podnikání

Povinnosti

Podnikání rozhodně není o tom, že děláme svou vlastní výdělečnou činnost, protože nemusíme řešit i administrativní záležitosti. Jako první je potřeba zařídit si živnost, protože na rozdíl od zaměstnání budeme osobou samostatně výdělečně činnou, takže veškerá odpovědnost jde na nás. Živností máme několik druhů, přičemž k těm základním nepotřebujeme žádné speciální dokumenty.

muž u okna

Jakmile zařídíme tohle, tak dále je potřeba vyřešit daně. Samozřejmě je snadnější, když za 12 po sobě jdoucích měsíců nepřesáhneme příjmy přes 1 000 000 Kč, protože potom nejsme plátcem DPH. Samozřejmě je tu povinnost platit sociální a zdravotní pojištění. Komplikovanější je to v tom, že nejsme v situaci zaměstnance, takže tohle za nás nikdo nezařídí. Ze začátku je věcí, které musíme zařídit dost, ale postupně na všechno přijdeme. Sami uvidíte, že se do podnikání dostanete, a nakonec můžete být právě Vy úspěšní.

Založená společnost

Vaše firma se může zabývat čím budete chtít, tedy za podmínky dodržení zákonů, což je jasné. Abychom nemuseli procházet celým procesem zakládání společnosti, tak si to můžeme usnadnit přes Ready Made Ostrava, protože tato společnost zajistí založení firmy. Ta má čistou historii, protože je nově založená se všemi potřebnými prvky. Je to proto pro mnohé výhodnější než kupovat společnost, která už na trhu působila, protože takto můžeme začít podnikat úplně od nuly.

práce s kalkulačkou

Zakoupení ready made samozřejmě něco stojí, ale díky takové firmě ušetříme spoustu času a starostí, takže je to rozhodně možnost, kterou využije mnoho lidí. Statistika hovoří jasně, protože dost podnikatelů začali právě tímto způsobem. Po odkoupení se přepíše firma na Vás, a to včetně změny údajů v obchodním rejstříku a tím je zpečetěno, že firma je opravdu Vaše a můžete začít s podnikáním naplno. Tato společnost Vám mimo jiné může nabídnout i virtuální sídlo.