Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Zboží

Dostupnost menstruačních pomůcek na školách

Menstruace ve škole může být pro dívky opravdu velmi nepříjemnou věcí. Z části ale za to může i nerespektování škol směrem k dívkám, které si menstruací prochází. Jako jeden příklad za všechno můžeme uvést neochotu pouštět studenty přes vyučovací hodiny na toalety. Jistě, když se na to podíváme ze strany učitelů, tak ti se bojí, že se budou studenti někde ulívat a že vůbec na toaletu nepotřebují. Ale pokud má dívka silnou menstruaci a cítí, že potřebuje na toaletu, jinak se jí stane nehoda, je zkrátka nesmysl, aby byla nucena sedět ve třídě. Ale chceme ji nutit, aby před celou třídou vysvětlovala učiteli, proč na záchod musí jít?

tampóny

V takovém případě je ale i problém s tím, jak menstruační pomůcky na záchod dostat. Děti jsou kruté, a pokud uvidí dívku, jak si vyndává z tašky vložku nebo tampón a dává si je do kapsy, může se snadno stát terčem urážek a posměšků, což jen více přispěje k tabuizaci menstruace jako takové. Pokud mají dívky schované pomůcky v různých taštičkách, je to zase problém, pokud jdou na toaletu v hodině. Učitelé si pak myslí, že sejde na záchody třeba líčit a často jí nedovolí si vzít taštičku sebou.

tampóny

I z těchto důvodů by měli být menstruační pomůcky dostupné na školních toaletách. Přispěje to k tomu, že se více proboří tabu kolem menstruace a dívky ji začnou vnímat jako něco normálního, čím si musí procházet každá z nás. Samozřejmě, ne každá dívka by toto ocenila. Některé nosí menstruační kalíšky, nebo, vzhledem k jejich věku, spíše menstruační kalhotky. Což je dobře. Pro dívky je snazší s nimi manipulovat, a navíc nezanechávají ekologickou stopu na naší planetě.

Pokud budou na záchodech umístěné zdarma menstruační pomůcky, určitě to velmi pomůže i sociálně slabším rodinám. Menstruační pomůcky mohou být velmi drahé, pokud je neseženete třeba v různých akcích.