Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Dovolená

Dovolená v ČR nebo v zahraničí?

Každý rok nás po Vánocích čeká otázka dovolená. Čas vysněného odpočinku, relaxace, turismu. Musíme si na ní našetřit finanční prostředky a zvolit si destinaci, kde budeme čas trávit. Zajistit si ubytování, dopravu a termín. Podle čeho je ale vhodné si vybrat? Tak za prvé jestli chceme trávit dovolenou v České republice nebo dáváme přednost exotice a moři. Chceme do hotelu dojet autem? Nebo nám nevadí představa letět letadlem několik hodin? Někdo třeba nesnáší úmorné teploty, které jsou například v Egyptě nebo ve Španělsku. Výhodou dovolené v České republice je jednoznačně její dostupnost.

cestování

Nemusíte trávit hodiny cestou. Stačí Vám jen občanský průkaz. S sebou si můžete zabalit zavazadlo velké jak chcete. A vyhnete se někdy nepříjemným letištním kontrolám. V České republice se vyhnete také problémům s jazykovou bariérou. Nemusíte nikam chodit směňovat svoje finance na jinou měnu. A přiznejme si ceny jsou stále dostupnější a nižší než v zahraničí. Za to na druhou stranu dovolená v zahraničí je jednoznačně zážitek. Pro někoho kdo nikdy předtím moře neviděl je to přenádherný pohled na který do konce života nezapomene. Vlny se tříští jedna o druhou a vy nedohlédnete na konec obrovského moře.

dovolená

Pod nohami cítíte vyhřátý písek. Na obloze není ani jeden mrak. Je azurové nebe a slunce vám svítí do vlasů a prohřívá celé tělo. Objevíte spoustu nových věcí. Poznáte novou kulturu a její zvyky. Na hony vzdálené těm naším. Projdete si památky a zastavíte se na nádherných místech v místní přírodě. Ochutnávat budete jídla plné chutí a vůní. Nikdo neříká, že musíte bydlet v luxusních a předražených hotelech. Dá se třeba cestovat i se stanem do zahraničí. Ležet například  pod stanem a pozorovat trosky colossea a noční oblohu plnou hvězd? Neskutečná romantika. V kempu jsou samozřejmě restaurace, sprchy a o vaše děti se postarají zkušení animátoři. A pokud by se Vám ani ubytování v kempech nelíbilo, nevadí. Můžete zkusit cestovat karavanem nebo obytným vozem. A to téměř po celém světě bez omezení.