Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Dovolená

Jak zvládnout rodinnou dovolenou

Mnohé filmy se nás snaží přesvědčit, že strávit své volno s ostatními členy rodiny je to nejlepší, co můžeme udělat. Díky tomu se více sblížíme a také si mnohem lépe porozumíme. Zvláště když dovolenou strávíme mimo domov. Realita však bývá jen zřídkakdy tak veselá. Každý z rodiny má totiž jiné zájmy, představy i požadavky na to, jak by taková cesta měla vypadat. Rozhodně není možné vyhovět všem, a kompromis obvykle vyústí v to, že spokojený není nakonec nikdo.

 

potřeby na dovolenou

 

Namísto potřebného odpočinku nás čeká jen stres, a nakonec budeme rádi, až naše dovolená skončí a my se budeme moci vrátit do práce. A to je rozhodně škoda. Je tedy dobré se zamyslet, zda by to nešlo i jinak. Protože možnosti tu rozhodně jsou. V první řadě je samozřejmě nutné zvolit místo, kam pojedeme. V jeho blízkosti by mělo být něco pro každého člena rodiny. Naštěstí obvykle není příliš těžké něco takového najít, a to za rozumnou cenu. Rozhodně se však vyplatí jej včas zamluvit.

 

představa ideální dovolené

 

Důležité také je dát každému jeho vlastní prostor. Nenuťte rodinu, aby trávila celou dobu pohromadě. Pokud jsou vaše děti již starší, můžete je nechat, ať si jdou za svými zájmy a vy jděte za svými. Tak budou všechny strany spokojeny.

 

Samozřejmě je dobré trávit alespoň nějaký čas spolu, a tak se domluvte, že se například večer sejdete a řeknete si, co jste daný den dělali. Také si naplánujete aktivity na den následující. Je totiž důležité, aby i když půjdete každý vlastní cestou, ten druhý věděl, kde se zrovna nacházíte. Pokud by se vám totiž náhodou něco stalo, bude vědět, kde vás přibližně hledat.

 

Základem však je nikoho do ničeho nenutit násilím, ať už se jedná o nějakou aktivitu nebo cestu. To totiž téměř vždy nadělá více škody, než užitku. Také to může poškodit váš vztah, a to by rozhodně byla škoda. Koneckonců, jedete spolu proto, abyste jej upevnili, ne?