Business
 

Revize elektrických spotřebičů vám může zachránit život

Když k vám přijde technik prověřit plynovou karmu nebo plynový kotel, pravděpodobně vám doporučí instalaci detektoru oxidu uhelnatého. Možná, že vám dokáže dostatečně popsat nejen výhody tohoto zařízení, ale i rizika, kdy skutečně dojde k úniku tohoto smrtelně jedovatého a nebezpečného plynu, který je neviditelný, bez vůně a bez zápachu, a který vám může předčasně ukončit život. Pokud máte všechny tyto informace vstřebané a chápete je, je velmi pravděpodobné, že na instalaci detektoru nezapomenete.

nářadí elektrikáře

Budete pak mít zabezpečenou karmu a kotel před případným únikem jedovatého plynu a můžete být klidní, protože jste právě zažehnali smrtelné riziko. V tu chvíli si půjdete připravit něco k snědku a cestou do kuchyně si všimnete obnažené izolace prodlužovací šňůry pod psacím stolem. Napadne vás, že se tu v poklidu procházíte naboso, a že ploskou vašeho chodidla si pod stolem pohráváte s masážním míčkem, jen asi dvacet centimetrů od poškozené prodlužovačky. Detektor plynu vám možná sice zachránil život, ale připraví vás o něj docela obyčejná šňůra pod stolem.

práce elektrikáře

Prodlužovačku odpojíte a nahradíte jinou, ale co když je ještě nějaký problém v elektroinstalaci, která by vás mohla ohrozit na životě, a nejen vás, ale i vaše ratolesti, manžela a rodiče? Takových situací je celá řada, nebylo by tedy rozumnější vsadit na jistotu a nechat provést revizi elektrických spotřebičů a rozvodů v bytě zasvěceným odborníkem?

Ten se tu nebude bosky procházet, zkoušet váš masážní míček a pouze se dívat, jestli někde náhodou nečouhá kus holého kabelu, profesionál vsadí zejména na měřicí přístroje, i když samozřejmě kromě znalostí a dovedností použije zdravý selský rozum. Zároveň vám může efektivně poradit, co děláte špatně, a co byste měli napravit, aby váš pobyt v bytě byl opravdu bezpečný. Budete pak mít jistotu, že vás elektroinstalace neohrožuje, a také budete moudřejší a budete vědět, jak s vašimi spotřebiči bezpečně zacházet.