Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Business

Revize elektrických spotřebičů vám může zachránit život

Když k vám přijde technik prověřit plynovou karmu nebo plynový kotel, pravděpodobně vám doporučí instalaci detektoru oxidu uhelnatého. Možná, že vám dokáže dostatečně popsat nejen výhody tohoto zařízení, ale i rizika, kdy skutečně dojde k úniku tohoto smrtelně jedovatého a nebezpečného plynu, který je neviditelný, bez vůně a bez zápachu, a který vám může předčasně ukončit život. Pokud máte všechny tyto informace vstřebané a chápete je, je velmi pravděpodobné, že na instalaci detektoru nezapomenete.

nářadí elektrikáře

Budete pak mít zabezpečenou karmu a kotel před případným únikem jedovatého plynu a můžete být klidní, protože jste právě zažehnali smrtelné riziko. V tu chvíli si půjdete připravit něco k snědku a cestou do kuchyně si všimnete obnažené izolace prodlužovací šňůry pod psacím stolem. Napadne vás, že se tu v poklidu procházíte naboso, a že ploskou vašeho chodidla si pod stolem pohráváte s masážním míčkem, jen asi dvacet centimetrů od poškozené prodlužovačky. Detektor plynu vám možná sice zachránil život, ale připraví vás o něj docela obyčejná šňůra pod stolem.

práce elektrikáře

Prodlužovačku odpojíte a nahradíte jinou, ale co když je ještě nějaký problém v elektroinstalaci, která by vás mohla ohrozit na životě, a nejen vás, ale i vaše ratolesti, manžela a rodiče? Takových situací je celá řada, nebylo by tedy rozumnější vsadit na jistotu a nechat provést revizi elektrických spotřebičů a rozvodů v bytě zasvěceným odborníkem?

Ten se tu nebude bosky procházet, zkoušet váš masážní míček a pouze se dívat, jestli někde náhodou nečouhá kus holého kabelu, profesionál vsadí zejména na měřicí přístroje, i když samozřejmě kromě znalostí a dovedností použije zdravý selský rozum. Zároveň vám může efektivně poradit, co děláte špatně, a co byste měli napravit, aby váš pobyt v bytě byl opravdu bezpečný. Budete pak mít jistotu, že vás elektroinstalace neohrožuje, a také budete moudřejší a budete vědět, jak s vašimi spotřebiči bezpečně zacházet.