Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Business

Jak na pachy v paneláku?

Přišli jste do svého bytu v paneláku a zjistili, že to u vás doma zrovna nevoní? Že cítíte, co si uvařili vaši sousedi vedle vás k večeři, že souseda pod vámi zřejmě zlobí trávení a že někdo z dalších sousedů připálil brambory? Je to jedna z věcí, která se v paneláku může lehce stát, ale se kterou se nemusíte smířit a můžete s tím něco udělat.

V každém paneláku by měla být vzduchotechnika, dům tak byl určitě navržen. Jenže paneláky se stavěly v minulém století a často byly postaveny v rekordních časech, aby se plnily plány pětiletky, a tak se občas něco ve jménu rychlosti nedodělalo nebo udělalo ne příliš kvalitně. Dnes však chceme bydlet komfortně a funkční vzduchotechnika v paneláku k tomu určitě patří.

vzduchotechnika

O vzduchotechniku je třeba se řádně starat a na to pochopitelně existují specializované firmy, které se o vzduchotechniku v paneláku https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/cisteni-a-dezinfekce-potrubi-vzduchotechniky/ řádně postarají.

Vzduchotechnika má za úkol sbírat po celém domě pachy a odvádět je na střechu https://penzionsemerad.cz/pokoje/ a ven z domu. Tím se ale stává potencionálně dosti rizikovou, pokud se nebudeme starat o její čištění. Ve ventilačních šachtách mohou být uvízlá zvířata či ptáci, kteří mohou vzduchotechniku ucpat a pokud se tam jejich těla začnou rozkládat, je to velmi vážné zdravotní nebezpečí pro všechny obyvatele domu.

Funkční vzduchotechnika má velký vliv na plísně, které se vám doma mohou tvořit. Odstraňuje z vašeho bytu vlhkost, která se tvoří v koupelně a kuchyni, ale také v ostatních pokojích.

okno

Málokdo ví, že během noc vydýcháme okolo 0,5 litru vody. Docela hodně, že? A když bydlíte v bytě i s dětmi, není divu, že se máte ráno orosená okna zevnitř a kolem nich se vám rozrůstá plíseň. Od toho je tu vzduchotechnika, který vlhký vzduch odvede a vy si oknem necháte napustit čerstvý vzduch zvenčí.