Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Zboží

Nedostatek kolagenu? Víme, jak na to

Kolagen je bílkovina nerozpustná ve vodě, která se přirozeně vyskytuje v těle každého z nás. Tvoří základ tkání, kostí, šlach, kloubů a podobně. Tělo si dokáže vytvořit dostatečné množství kolagenu, ovšem zhruba od 25 roku života jeho produkce klesá a procento, o které se sníží jeho produkce se každý rok zvyšuje. Proto je po tomto věku dobré si položit otázku, jak doplnit kolagen.

krém

Kolagenu existuje přes dvacet různých typů. V našem těle se vyskytují nejvíce typy I, II, III a V. Proto se při doplňování kolagenu zaměřte na ty produkty, které obsahují právě tyto tipy kolagenu. Samozřejmě záleží na tom, na kterou část těla byste chtěli nejvíce jeho účinek zaměřit.

A v jakých formách tedy můžeme doplnit kolagen?

Nejrozšířenější formou je pravděpodobně kolagen v podobě tabletek, které jednoduše spolknete a zapijete vodou jako léky nebo vitamíny. Často je tento kolagen spojen s dalšími účinnými látkami, které dohromady vytváří směs určenou například pro vaše klouby či na výživu vlasů a nehtů.

tabletky

Druhou nejrozšířenější formou je kolagen rozpustný ve vodě, tedy ve formě prášku. Jeho výhodou je, že je takto nejlépe vstřebatelný, a tedy má i nejprokazatelnější účinky. Pro někoho může být tekutá forma nepřekonatelná, ale věřte, že výrobci si dávají záležet na to, aby byl kolagen snadno poživatelný a přidávají proto například různá přírodní ochucovadla pro lepší chuť.

Další možností je pečující kosmetika, kterou zařadíte do své skin care rutiny. Taková forma kolagenu pochopitelně cílí především na to, aby prospěla vaší pleti. Kolagen má anti-age účinky a při pravidelném používání bude vaše pleť působit mladistvějším dojmem a získá pružnost a zářivý vzhled. Pro ještě lepší účinek lze aplikovat kolagen i ve formě pleťového séra, které se nanáší na pleť ještě před použitím krému a koncentrace látek je vyšší než v případě krému.