Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Vzdělání

Učení se cizím řečem aneb kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem

Někdo je nadaný na tělocvik, jiný na matematiku a další třeba zrovna na učení se cizím jazykům. Pokud máte talent zrovna na jazyky, neměl by pro vás být problém naučit se cizí řeč.

Talentovaní ovládají gramatiku, písemný i mluvený projev a poslech ve zvolené řeči. Mnohem rychleji se také naučí úplně neznámý jazyk a problém jim nedělá ani komunikace s cizinci.
individuální lekce

Bohužel toto není můj případ, musím se holt smířit s tím, že při výuce se nadřu. Pokud to máte podobně jako já, určitě pokračujte ve čtení. Níže totiž naleznete nějaké typy při učení se cizích řečí.

V podstatě existují pouze tři možnosti, které máte na výběr. Je to samostudium, skupinová lekce s lektorem a individuální lekce s lektorem, nejlépe přímo s rodilým mluvčím.

Předtím než se do studia pustíte, je dobré zkusit vyplnit vstupní test. Řekne vám, na jaké úrovni se nacházíte a tím pádem bude pro vás snazší výběr učebnic, lekcí a podobně.

Samostudium

Pod pojmem samostudium si možná někdo z vás představí nudu. Nemusí to tak ale striktně být. Při samostudiu můžete využívat online cvičení na internetu, poslouchat písničky, číst knihy, které vás baví, sledovat filmy a k tomu všemu možná koupíte učebnici, abyste znali gramatická pravidla. Nejlepší učebnicí je ta, která obsahuje i CD s nahrávkami a vy tak máte možnost trénovat poslech na vaší úrovni.
cizojazyčný slovník

Skupinová lekce

Skupinovou lekci bych vám doporučila hlavně tehdy, pokud s jazykem začínáte, chcete-li se zlepšovat i v mluvené formě a chcete-li být opravovány lektorem. Lektor je vaším „trenérem“ obsah hodiny závisí jen a jen na něm. Na této lekci jsou lidé se stejnou úrovní jazyka a se stejným zájmem. Máte příležitost nalézt nové kamarády. Musíte však počítat i s tím, že na hodinu byste se měli doma také chystat, to znamená zase samostudium.

Individuální lekce

Individuální lekce probíhá ve stylu „one to one“, neboli jeden na jednoho. Obsah lekce je přizpůsoben vašim schopnostem na míru. Učitel sleduje vaše pokroky a často mluvíte. Jedinou nevýhodou jsou finance. Za tyto lekce si připlatíte. Ale investice do vzdělání se vždy vyplatí.