Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Vyklízení spojené s demolicí


Vyklízení bytu v panelovém domě je usnadněno tím, že jde o suché a relativně čisté prostory, kam nezasahují povětrnostní vlivy. Některé práce menšího rozsahu tohoto typu také zvládnete provést sami a nemusíte kvůli tomu volat vyklízecí firmu. Ale jiná situace vás může potkat u rodinného domu nebo rekreační chaty, kterou jste právě zdědili nebo odkoupili. Tam vás může potkat řada nepříjemností a mezi nimi také nutnost zbourat část objektu nebo jeho přístavbu a zajistit velkokapacitní odvoz odpadu z Prahy 4.

demoliční práce

Kupříkladu se rozhodnete, že vybouráte dřevěnou krytou nástavbu na verandě a celou jí uzavřete zděnou konstrukcí, čímž zvětšíte obytný prostor, anebo zbouráte malý nevyhovující pokojík na konci domu, který zasahuje do přistavěné garáže, a v tomto místě vybudujete garážové stání.

Akce podobného typu již kladou vyšší nároky na fyzickou výdrž a psychickou odolnost a mimo jiné i na manuální zručnost a jisté zkušenosti. Co by se vám mohlo stát, kdybyste se do vyklízení objektu spojeného s demolicí pustili sami?

odvoz odpadu

Zřítí se to na vás – demoliční práce jsou velmi nebezpečné pro toho, kdo je podceňuje, a domnívá se, že je „mistr světa“. Není to pouhé bezmyšlenkovité bušení do zdi, musíte postupovat obezřetně a být obeznámeni se situacemi, kde by mohlo dojít i ke smrtelnému zranění. A možností vážných úrazů je tu celá řada, například zřícení stropu a pád dřevěných krokví a střešních latí, zasypání střešními taškami, ztráta stability zdiva a zasypání cihlami atd.

Zbouráte i to, co jste nechtěli – zejména tam, kde na stavební konstrukci navazují jiné, okolní stavby, například objekt sousedního domu v řadové zástavbě, polovina dvojdomku, anebo garáže, kůlny, vnější schodiště, terasy a balkony, nízké přístavby, pergoly, garážová stání a mnoho dalších typů staveb. Toto je také jeden z důvodů, proč demoliční práce a vyklízení svěřit profesionálům.