Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Zboží

Jak začít s pravidelným pohybem?

Spousta lidí tvrdí, že na nějaký pohyb nemá zkrátka čas. Ale jde jen o to, abyste se pokusili lépe si zorganizovat den a najít si alespoň tu půl hodinku na to, abyste trochu protáhli své svaly. Nikdo neříká, že musíte dřít šestkrát týdně dvě hodiny ve fitness centru. To nedělá většina z nás. A je naprosto v pořádku, pokud nezvládáte cvičit denně. Tělo potřebuje mít nějaký svůj čas i na to, aby se v klidu zregenerovalo a cvičit každý den při běžných povinnostech je pro většinu z nás nepředstavitelné.

Začněte třeba se svižnějšími procházkami. Ty jsou skvělý způsob, jak si může člověk vyčistit mysl. Pokud si myslíte, že vás nebudou bavit, můžete si do sluchátek pustit oblíbenou hudbu, podcast nebo třeba audioknihu. Pak vám několik kilometrů uteče tak rychle, že ani nebudete vědět jak. Sport je navíc skvělý způsob pro vyplavování endorfinů, které vám dodají dobrou náladu a pocit štěstí.

chůze

Dobré je zařadit i nějaké to posilování. K tomu můžete využít fitness centrum, pokud máte nějaké poblíž svého bydliště. Pokud jste ale v cvičení nováčci, doporučujeme vám si ze začátku zaplatit trenéra, který dohlédne na to, že dané cviky provádíte správně a neublížíte si. Pokud nemáte na fitness centrum chuť či finance, můžete klidně posilovat doma. Pomůcky dnes seženete i za velmi dobré peníze anebo prostě posilujte s vlastní vahou. Na YouTube najdete tisíce videí s různými pomůckami i náročností, takže si můžete vybrat to, co vám bude vyhovovat.

posilování

Sport by vás měl hlavně bavit, proto úplně nejlepší bude, když si vyzkoušíte více sportů, a nakonec určitě najdete to, co vám bude osobně nejvíce vyhovovat. Každý pohyb je lepší než žádný, a pokud najdete takový, co vás bude bavit, je daleko větší šance, že u něj dlouho vydržíte. Pokud se budete nutit do cvičení, které budete nenávidět, pravděpodobně s tím dříve nebo později skončíte.

Nezapomeňte také na kvalitní bílkoviny po cvičení. Ty můžete doplnit ve formě tvarohu, bílého jogurtu, masa, mořských plodů nebo třeba proteinového nápoje.