Feis

Bydlení není žádná výsada, spíše je to potřeba, ba přímo nutnost. Jen ten, kdo má kde bydlet, může plnohodnotně žít. Ale kde vzít peníze na koupi nemovitosti?

Zboží

Výstavba betonového plotu na chalupě

Zakoupili jste rekreační nemovitost anebo se k tomu chystáte a máte v plánu to v brzké době zrealizovat? Anebo dokonce uvažujete o tom, odstěhovat se z města a bydlet v chatové oblasti natrvalo? Některým lidem se tato volba může zdát nesmyslná a příliš unáhlená, ale to je jen zdání, většinou je to právě naopak a bydlení v přírodě přináší samé výhody.

Jestliže si vyhlédnete chatu například na kopci s výhledem na říční údolí, a za vaší parcelou se bude nacházet skládka kompostu nebo lesní pěšina, odkud nechcete, aby vám kolemjdoucí zasahovali do soukromí, bude se vám hodit betonový plot oboustranný Montáž MPC.

zděná zídka

Vyberte si díly ve dvou barvách – rádi bychom vám doporučili stavět jednotlivá pole betonových panelů mezi sloupky jako šachovnici. Lépe to vypadá a zároveň se vaše pozornost neupíná na spáry mezi panely, což může působit rušivě tehdy, je-li celý plot v jedné barvě. Barvy volte co nejvíce kontrastní, aby toto řešení dobře vyniklo, například kombinujte šedou a červenohnědou anebo tmavě hnědou a okrovou. A pokud vám schází inspirace, najdete ji na Internetu v některých fotografických příspěvcích.

betonový plot

Plot lze kombinovat s dřevem nebo s živým plotem – velkou výhodou betonových plotů je, že jsou velmi tenké, a že nezaberou na pozemku mnoho místa. Můžete pak z vnitřní strany parcely vysázet živý plot, anebo samotné oplocení zčásti vyplnit dřevem. Dřevo se k betonu velmi dobře hodí, ovšem buďte opět velmi pozorní k barvám lazury dřeva a betonových desek, abyste docílili žádaného efektu. Doporučujeme vám nejprve zkušebně přikládat, např. na počítači, k sobě různé varianty barev a podle toho se pak zařídit.

Práci svěřte odborníkům – teoreticky si můžete oplocení postavit sami, ale zvažte, zda by nebylo rozumnější svěřit práci specialistům. http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ceske-eod-tymy-se-jiz-delsi-dobu-radi-k-respektovanym-specialistum-nasi-armady-138511/ Betonové desky jsou totiž velmi těžké, váží téměř metrák, a bez mechanizace se při výstavbě neobejdete.